Úvod Jak vybrat správnou náplň Poradna Co je čip a k čemu se používá?

Co je čip a k čemu se používá?

Čip je elektronické zařízení, které je umístěno na kazetě. Většinou je jeho velikost několik cm čtverečních, někdy větší.

Čip zajišťuje kontakt mezi tonerem a tiskárnou. Pomáhá tiskárně v určení o jaký toner se jedná (o kontrolu zda byl použit vhodný toner pro tiskárnu) a zda je tento toner ten správný pro tuto tiskárnu. Pokud ne, tiskárna hlásí vadný, nebo nevhodný toner a netiskne. 

U inkoustových kazet slouží čip podobně jako u tonerů k identifikaci inkoustové kazety v tiskárně. Tiskárna pak má možnost kontrolovat, zda byla vybrána správná kazeta a zda byla zasazena na správné místo. Pokud ne, tiskárna chybu rozpozná a zabrání případným problémům z použití nevhodných kazet v tiskárně. 

Mnoho laserových i inkoustových tiskáren žádný čip nepoužívá, proto je nutné dbát na zvýšenou pozornost při nákupu vhodné kazety. Tiskárna tak nemá možnost kontrolovat, zda byla vybrána vhodná kazeta.

Kompatibilní inkoustové kazety a tonery jsou vybaveny čipem, pokud byl čipem vybaven původní originální toner, nebo inkoustová kazeta. Při výběru se tedy řiďte originálním označením inkoustové kazety nebo toneru.

© 2020, 123toner s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů (GDPR) | Mapa stránek

eBRÁNA | B2C Brána |

Zobrazit mobilní verzi

Přeskočit na začátek stránky